Architektonicky jedinečná kaple v Nesvačilce zve na koncert

Takřka za dveřmi je Tříkrálový koncert v prostorách novostavby kaple Panny Marie bolestné v Nesvačilce na Brněnsku, který se uskuteční v sobotu 6. ledna v 14:30 hodin.

Působivý objekt, jenž poslední roky bývá v hledáčku mnoha turistů a poutníků a těší se publicitě, se po deseti letech konečně chýlí k dokončení. Je kombinací moderní architektury se středověkými řemeslnými technikami a vyrůstá z přírody: vespod je podlaha z udusané hlíny, nad ní se nachází kamenný sokl, mezi ním a věží je pak zhotovený lamelový tubus ze dřeva a strop nese sedm ručně tesaných dřevěných trámů. Mobiliář uvnitř je rustikální jako ozvěna rázu okolní krajiny a kultury. Kolem kaple přibude park.

Stavbu navrhl architekt Jan Říčný a investorem je Římskokatolická farnost Moutnice zastoupená farářem Reném Strouhalem, který spolu s farníky a spoluobčany všechny fandy hudby a lidi dobé vůle na toto hudební setkání zve.