Ano, život je o vznesení povzbudivého slova, dnes hodně a vhodně do vypjatého prostředí společnosti a sociálních sítí. Přes svoji nedokonalost se o to rád snažím, protože mně na vás, milí přátelé, záleží. Ale věřím, že se o to také snažíte.
Turné posledních týdnů po brněnských a pražských nemocnicích završil Covid, zase přišel na návštěvu jako nevítaný host. V návaznosti na vážné plicní nemoci a další těžké diagnózy to vyžaduje důslednější léčbu - tak se na čas odmlčím. Tedy - přesto myslím na vás. ♥
A jinak u nás ve farním centru, v kostele i na kapli se udělalo spoustu práce. Jen ve věznici mám delší absenci. :-D Ta kaple je stále krásnější a slovníkem mladých lidí „vymakanější“. :-) Je originálním návratem k starým řemeslům, přírodním materiálům a také tím, že je z drtivé většiny postavena ručně bez techniky, která se tam ostatně ani příliš uplatnit nedala. Po pracích na sociálkách, vytápění, ostění dveří, zateplení a zaklopení ploch a zateplení objektu přichází na pořad dokončení svatostánku, oltáře, ambonu, lavic a podobně. Okolo kaple budeme srovnávat terén a pracovat na vkusné přírodní cestě a osázení dřevinami. Všechno to bude působivé a hezké. A nadále náročné. Děkujeme vám za podporu, které si nesmírně vážíme!
A děkuji za foto s kaplí fotografovi Tomovi z Moutnic (https://www.facebook.com/tomasjanousekphoto)! Lidské tělo a život jsou v jistém smyslu rovněž chrám. Pavel z Tarsu před dvěma tisíci lety poznamenal, že tělo nám sice chátrá, ale duše se zmlazuje stále znovu (2 Kor 4,16). No není to báječné, že můžete mít stále mladou mysl? Klíč k takovému životnímu rozpoložení má každý sám u sebe. ;-)
Podzimní prázdniny mnoho rodin prožívá jako prodloužený víkend. Tak ať se vám vydaří!
Mějte se všichni líbezně! RVS