Kněz z malého města šel do kostela povzbuzován a motivován k slavení další večerní mše, ale uběhla hodina a nikdo z města nepřišel. Po 15 minutách vstoupily tři děti, po 20 minutách dva mladí lidé. Tak se rozhodl zahájit mši svatou s pěti lidmi. Během mše přišel manželský pár a usedl si do zadních lavic kostela. Zatímco kněz kázal a vysvětloval evangelium, přišel jiný muž, napůl špinavý, s nožem v ruce. Zklamaný a bez pochopení důvodu špatné účasti věřících kněz slavil mši s láskou a s nadšením kázal. Když se vracel domů, napadli ho a zbili dva zloději, kteří mu vzali tašku s Biblí a dalšími cennostmi. Když dorazil na faru, obvázal si rány a popsal den jako: nejsmutnější den života a největší neúspěch ve službě; ale... nevadí, udělal by cokoliv s Bohem a pro Boha.

Po pěti letech se kněz rozhodl sdílet tento příběh s farníky v kostele. Na konci příběhu se o slovo přihlásil jeden manželský pár: „Otče, ten pár v příběhu, o kterém jsi mluvil jsme byli my. Byli jsme na pokraji rozchodu kvůli různým problémům a neshodám v našem domě. Tu noc jsme se konečně rozhodli pro náš rozvod, ale nejdřív jsme šli do kostela, abychom opustili naši víru a potom se všichni posunuli dál. Mezitím jsme se po vyslechnutí vaší homilie rozhodli, že se neopustíme. Díky tomu dnes žijeme s obnoveným domovem a rodinou.“ Když pár domluvil, jeden z nejúspěšnějších podnikatelů, který podporoval církev, zamával a požádal také o slovo, a když dostal příležitost, řekl: „Otče, jsem muž, který přišel napůl špinavý s nožem v ruce. Byl jsem na pokraji bankrotu, ztracený v drogách, moje žena a děti kvůli mým útokům opustili dům. Tu noc jsem se pokusil zabít, ale lano se přetrhlo, tak jsem šel koupit další. Cestou jsem viděl otevřený kostel, rozhodl jsem se vstoupit, i když jsem byl hodně špinavý a s nožem v ruce. Ten večer mi vaše slova probodla srdce a já odešel s touhou žít. Dnes žiju bez drog, moje rodina se vrátila domů a stal jsem se největším podnikatelem ve městě." U vstupních dveří sakristie zvolal jáhen: „Otče, byl jsem jedním ze zlodějů, kteří tě okradli. Druhý zemřel tu samou noc, kdy jsme provedli další loupež. Měl v kufru Bibli. Četl jsem ji pokaždé, když jsem se ráno probudil. Po čase jsem se rozhodl sloužit Bohu."

Kněz byl šokován a začal plakat spolu s věřícími. Koneckonců to byla den, kterou považoval za den neúspěchu.

Milí spolubratři kněží, farníci i vy, kdo jste si svědectví přečetli, určitě se nevzdávejte!