V souvislosti úmrtím emeritního papeže Benedikta XVI.:
- tam, kde je to možné, je na farních budovách vyvěšen černý prapor až do večera dne papežova pohřbu, tedy 5.1.
- je v těchto dnech sloužena mše svatá za zemřelého papeže,
- do přímluv je zařazena také tematická prosba, např. následujícího znění: "Prosíme za zemřelého papeže Benedikta XVI.: Děkujeme ti, Bože za život a dílo papeže Benedikta a prosíme tě, odplať mu životem věčným. Nám dopřej, abychom povzbuzeni jeho slovy a činy prohloubili náš vztah k tobě a upevnili víru v tebe."
- ve farnostech budou vyzvánět zvony v den a hodinu papežova pohřbu, tedy ve čtvrtek 5.1. v 9:30 hodin
Česká televize bude - stejně jako TV Noe - přenášet živě pohřeb emeritního papeže Benedikta XVI. ve čtvrtek 5. ledna od 9.30 na programu ČT2. Následovat bude také od 12.25 dokument Tři dny s Benediktem, který mapuje návštěvu papeže v České republice v září 2009.