Drazí farníci, doufám, že máte hezkou neděli. A že jste byli řádně na mši svaté ve svém farním kostele v Moutnicích, že snad se moc nehoníte a řádně relaxujete před pracovním týdnem. :-)

V nemocnici to není žádná hitparáda, ale zato mám na mrtvicí poškozenou ruku předepsané perličkové koupele. Je to špica!! …Řečeno brněnským hantecem. No, prostě úplné lázně! Vzhledem k dvaceti diagnózám v zdravotní dokumentaci se jeví to ostatní jako takový diagnostický oříšek. Něco pro dr. House. :-D V životě tomu tak někdy bývá. Třeba Dostojevskij píše o křišťálovém paláci, jehož majitel v něm chtěl mít pouze a jen jasné věci. Tak se stalo, že v tom přepychovém a zdánlivě dokonalém domě chyběly svoboda a láska. …Neboť ty nebudou nikdy jasné. I Vánoce mohou být načančané, ale bez vnitřní svobody a opravdové lásky.

Dárky asi pořídit nesvedu a nestihnu. Ale protože mně na vás záleží, dovolím si revolučně vám napsat: osvoboďte se navzájem a řekněte si, že si letos dáte malé dárky a zkusíte si lásku dát o to více jinými způsoby. Ano, Štědrý den je hezký nejen pro děti. Ale: proč to není start k lepšímu, proč se rozněžnit jeden den v roce – a pak zase dlouho a dlouho nic hezkého, mimořádného, pozorného? ;-)

Mějte se líbezně, pěkný den! + žehnám každému z vás, otec René